فروش عمده مواد اولیه شوینده ها

نویسنده: aalamiadmin0912 ۱۱ فروردین ۱۳۹۸

اهمیت استفاده از مواد اولیه شوینده  با کیفیت و دارای استاندارهای آزمایشگاهی و تایید شده توسط اداره استاندارد در تهیه و ساخت شوینده ها بر کسی پوشیده نیست. بر این اساس خرید و تامین مواد اولیه برای تولید شوینده ها امری بسیار مهم و حیاتی در کیفیت و قیمت تمام شده محصولات کارخانه های شوینده خواهد بود.

مواد اولیه پاک کننده ها

  1. سازنده ها یا مواد پر کننده
  2. سورفاکتانت
  3. مواد متفرقه دیگر

سورفاکتانت چیست؟

آیا میدانید نقش اصلی سورفاکتانت چیست؟ این ماده یکی از مواد اولیه شوینده ها است که در مرطوب کردن و خیس کردن سطحی اجسامی که مورد شستشو قرار می گیرد نقش اصلی را ایفا می کند بدین معنی که سورفاکتانت باعث کاهش کشش سطحی آب شده و در نتیجه آب مورد استفاده در زمان شستشو راحت تر وارد بافت های رخت و لباس ها می شود.

نقش دیگری که این ماده در زمان شستشو دارد متصل نمودن آب و ذرات و مولکول های چربی و کثیفی و در نهایت دفع و پاک کردن البسه از هرگونه کثیفی و آلودگی.

نقش پرکننده ها در شوینده ها

در ابتدا بایستی اشاره نمود که امروزه متداول ترین مواد سازنده یا پرکننده مورد استفاده در مواد اولیه شوینده ها پلی فسفات ها هستند که وظیفه ای که این مواد در زمان شستشو از خود ایفا می کنند یون های کوچک و ریز را تبدیل به یون هایی بزرگ می نمایند که بصورت محلول در آب می شوند که باعث رفع ذرات کثیف می شود.

مورد دیگری که توسط این مواد انجام می شود ایجاد خاصیت قلیایی در آب و جلوگیری از نشست و رسوب مجدد ذرات کثیف شسته شده و تمیز شدن اجسام مورد شستشو.

سایر مواد متفرقه در مواد اولیه شوینده

  • عطر ها و خوشبو کننده ها
  • نرم کننده ها
  • براق کننده ها
  • مواد ضد خوردگی و ضد زنگ زدگی
  • مات کننده ها
  • آنزیم های فعال پاک کننده و کاتالیزورها

هر کدام از موارد و مواد فوق الذکر ویژگی ها و کاربرد های دارند که در مجال دیگری به آنها خواهیم پرداخت. فقط در این جا به یک مورد از مواد اولیه شوینده ها  به عنوان مثال خواهیم پرداخت و آن مواد ضد زنگ زدگی و خوردگی هست.

مواد ضد خوردگی در مواد شوینده

در اوایل تولید پودر ها و مایعات شوینده و در ایامی که ماشین های ظرفشویی مخصوصا وارد فرآیند شستشو گردید کسی به این امر که بیشتر شوینده ها بعد از شستشو باعث زنگ زدگی ظروفی که در آن شستشو انجام می شود و بعدها و رواج استفاده از ماشین لباسشویی و ظرفشویی باعث خوردگی و فرسوده شدن داخل ماشین ها میشد نمی کرد ولی بعد از مدتی که مردم به این مشکل ایجاد شده پی بردن این مهم به تولید کنندگان مواد شوینده انتقال یافت و آنها نیز توسط متخصصان آزمایشگاهی خود بعد از انجام آزمایشات فراوان موفق به حل این مشکل شدند که بعد از آن استفاده از این مواد از طرف همه کارخانه تصویب و ضروری شد.

 محلول وتروپن (پاک کننده و تمیز کننده فلزات)

محلولی که توسط متخصصان علم شیمی برای جلوگیری از ضد زدگی فلزات اختراع شد محلول بازی وتروپن بود که در شستشوهایی که در ظروف استیل، چدن، آلومینیم و غیره انجام بشود باعث جلوگیری از خوردگی می شود.

 مواد اولیه پودرهای لباسشویی

ماده اصلی بکار رفته در تولید و ساخت پودر های لباسشویی سولفات سدیم است که در دمای پائین خنثی و در دمای بالا واکنش نشان داده و باعث پاک کردن آلودگی میشود.این ماده در کنار ماده سازنده و پرکننده ارزان قیمت در ساخت پودرهای رختشویی استفاده می شود و همزمان با افزایش پاکیزگی خاصیت تعلیق یا جداسازی ذرات و مولکول های چربی و لکه را نیز دارد که به تمیزی بیشتر کمک خواهد کرد.

رفع مشکل زیستی پودرهای لباسشویی

مشکلاتی که در اثر پودرهای لباسشویی فسفات دار در محیط زیست ایجاد می شده و باعث آلودگی محیط زیست میشد باعث آن شد تا کارشناسان امر با خارج نمودن STPP) ) تری پلی فسفات سدیم از فرمولاسیون  این دسته از پودرها و استفاده از سولفات سدیم بجای آن باعث رفع مشکل آلودگی و حفاظت زیست محیطی را مد نظر قرار دهند.بصورتی که حدود ۳۰ % پودرهای رختشویی از سولفات سدیم تشکیل شده است.

0 کامنت برای مقاله "فروش عمده مواد اولیه شوینده ها" ارسال شده :


دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل و اطلاعات شما محفوظ است. لطفا به درستی پر نمایید!
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :